Zdravím z Sydney. . .

Od první návštěvy, tedy vlastně studijního pobytu, už nějaký čas uplynul. V mezičase jsem trochu jsem cestovala mezi kontinenty, ale rychle zpátky do teplíčka. Léto v Austrálii je prostě krása, práce dost, kombinuji své pracovní aktivity /NuSkin/, s kavárnou, stíhám a je to fajn. Zítra slavíme Valentýna, včera bezva mejdánek s přáteli. . . no a tak nějak to tady běží . . .

Celé moje dobrodružství začalo osobním setkáním v jedné Pražské kavárně. Povídaly jsme si, paní Helena mi objasnila jak to všechno funguje a naprosto změnila mé plány a tedy i můj život. Po setkání bylo jasné, že jedu do Austrálie, a ze to nebude na měsíc ani na dva. . . , ale ani na tři. Asi tak za tři týdny jsem byla v Sydney na letišti se studentskými vízy na devět měsíců. Celý proces příprav proběhl velmi hladce, paní Helena byla skvělá, pomohla se vším, co jsem potřebovala, celá organizace a komunikace byla velmi profesionální.

Škola byla moc fajn, plnila nejen účel zdokonalování angličtiny, v mém případe přípravu na IELTS, ale také jsem potkala spoustu lidi z různých koutů světa, se kterými jsme se postupně stali přáteli, užívali společně australského nočního života, apod. Samotná škola pořádala spoustu výletů do národních parků a jiných zajímavých míst poblíž Sydney.

Co se týká práce, neměla jsem moc velká očekávání, štěstí mi však přálo. Práci v kavárně jako číšnice jsem si našla hned první den. V Sydney si najít práci rozhodně není problém, nejlepší cesta je “čapnout” „resume“, mrknout na „gumtree“, kde právě nabírají a zajít na konkrétní místa, což se mi osvědčilo jako nejlepší způsob.

Kdybych se měla znovu rozhodovat, Austrálie bude na prvním místě. Sydney je úžasné multikulturní velkoměsto s mnoha příležitostmi, progresivní, pulsující a barevné. Pokud Austrálie změnila něco v mém životě, tak rozhodne pohled na svět, respektování a poznáni ostatních kultur. Myslím si, ze každý člověk by ve svém životě měl vycestovat na delší dobu, zjistit, jaký je svět venku, tím pádem se nenechá lehce manipulovat medii, bude si moci udělat na spoustu věci vlastni názor….

Agentura Gemini Students a paní Helena Kýhosová je jednoznačně skvělá volba! Stačí se jen správně rozhodnout a sednout na letadlo a za pár hodin se můžete slunit na Bondi Beach.

Jana