MALTA, GOZO

Ostrovní stát ve Středozemním moři ležící je asi 100km od Sicílie. Malta, Gozo a Comino jsou 3 obydlené plus Cominotto a Filfla, 2 neobydlené ostrovy tvořící Republiku Malta. Státy vyznačující se dokonalou jižní pohostinností s anglosaskou účelností. Díky strategické poloze mezi Sicílií a Tuniskem i přírodním přístavům, je jakýmsi mezníkem mezi Afrikou, Evropou a Středním východem. Může se pochlubit více než 7tis. letou bohatou historií, neexistující jinde ve světě.

» Více

Byla svědkem mnoha historických událostí od Kartága přes Řím až po 2. světovou válku. Sahá až do doby kamenné a jejími ostrovy prošli Féničané, Římané, Byzanci, Francouzi, Arabové, Normané, Kastilští a řád Johanitů i Angličané. Všichni bývali pány ostrova, na kterém zanechali své stopy. Dnes jsou ostrovy atraktivním cílem turistů i studentů ze všech koutů světa a cestovní ruch je hlavním pohonem současné ekonomiky. Pulsující ulice vás přivítají od května do září a každý víkend oslavy s ohňostrojem a průvody. Všude kolem je vidět vliv anglické kultury, obchody a firmy, restaurace i kluby s anglickými názvy. Přátelský přístup místních obyvatel zaručuje pohodu a bezpečí. Ostrov je jedinečné místo k potápění, plachtění a windsurfingu, vodnímu lyžování, tenisu, golfu, procházkám i nočnímu životu. Díky klimatu je vyhledávanou oblastí v průběhu letních měsíců, ale i celoročně se stává příjemným únikem od každodenního stereotypu
Valetta Hlavní město, leží na největším z ostrovů s 8tis. obyvateli, převážně katolíky, mluvícími maltsky, což se podobá spíše arabštině, ale hlavním úředním jazykem je angličtina.

Gozo

Sesterský ostrov, klidný a pohodový, nejzelenější místo maltského souostroví, ležící jen asi 5km jízd lodí, je součástí republiky. Ostrov je klidnější než Malta a výrazně se liší počtem turistů. Kromě příznivému počasí a nádhernou přírodou láká návštěvníky také díky tomu, že na ostrově není žádný průmysl. Skaliska a křišťálově čistá voda nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, klima ostrova je vhodné pro celoroční turistiku. Od června do září bývá teplota kolem 35°C a moře 26°C a nikdy během roku neklesne pod 15°C. Školy organizují výlety, které vám umožní poodkrýt roušku tajemství ostrovů nebo vodní sporty včetně projížďky na koních a letů helikoptérou i potápění v moři s průzračnou vodou a fantastickým scenériemi potopených historických korábů.
Victoria – Hlavní město s Citadellou, největší kulturní památkou, jeskyně v níž podle pověstí žili Oddyseus s nymfou Kalypso.

Stojí za vidění. . .

 • pozůstatky filmových kulis z Pepka Námořníka v „Popeye Village“ z roku 1980, kdy se film na Maltě natáčel
 • stejně jako oskarový „Gladiátor“, „Půlnoční express“, „Trója“ či „Šifra mistra Leonarda“
 • právě tady se vyrábí světově známá stavebnice Playmobile
 • bouřlivé oslavy patronů měst konající se každý rok, pití alkoholu je povoleno od 17 let  a v uzavřených prostorách je zákaz kouření

 

Města, která stojí za návštěvu. . .

St.Julian’s
Místo, kde to opravdu žije. St.Julian’s nabízí přesně to co hledáte. Pobřežní město leží severně od Vallety, je střediskem cestovního ruchu a vyhledávaného pulsujícího nočního života. V proslavené městské části Paceville najdete spoustu atraktivních barů, diskoték a restaurací a další jiných příležitostí k zábavě. Pokud vás zábava unaví, můžete se přesunout do městské části – St. Georges Bay nebo St. Julians Bay. Právě tady je i nejvíce jazykových škol.

St.Paul’s Bay
Severovýchodní pobřeží ostrova Malta, jedné z nejžádanějších destinacích pro studium angličtiny. Leží asi půl hodiny od hlavního města Valetta. Nádherné pobřeží nabízí úžasný výhled na ostrov St.Paul, na němž v roce 60.před n.l. podle legendy, ztroskotala loď apoštola Pavla. St.Paul’s Bay byl původně jen malou rybářskou vesničkou, ze kterého se však časem stalo jedno z největších maltských letovisek. Město umožňuje provozovat spoustu sportovních aktivit, především vodních sportů – potápění nebo plachtění, ale zároveň je také opravdovým rájem milovníků pláží i azurového moře. Využít můžete i pěší turistiku nebo jízdu na koni. Objevíte spoustu originálních restaurací s rybími specialitami, mořskými plody a místními lahůdkami vůbec nebo zábavné podniky a skvělý noční život. Každý víkend můžete zažít ohňostroje, místní slavnosti nebo třeba koncerty. Stojí za úvahu zda vybrat právě toto místo ke studiu.

Sliema
Největší turistické centrum Malty. Ve městě najdete spoustu obchodů, restaurací a barů, ale i rezidencí a hotelů z celého ostrova. V minulosti byla Sliema jen malou rybářskou vesničkou, ale díky turistickému ruchu a velmi rychlému rozvoji je dnes hlavním finančním centrem Malty. Leží v její severovýchodní části u břehů Středozemního moře a má opravdu co nabídnout. Příjemnou procházkou po promenádě podél pobřeží se dostanete až do St. Julians

 • Languages spoken: English, Maltese
 • Weather: Average high is 29 degrees in August and average low is 13 degrees in January
 • Swimming season: April till October
 • Best months to travel: March, April, September & October
 • Currency: Euro (€)
 • Time zone: CET (UTC+1) Status: Republic Population Malta: 380,000
 • Size of Malta: 316 km2
 • Population Gozo: 31,000
 • Size of Gozo: 67 km2
 • Religion: Catholicism
 • Capital City Malta: Valletta
 • Capital City Gozo: Victoria
 • Largest town: Birkirkara Leisure centre: St .Julian’s
 • Airport: Malta International, Airport, Gudja
 • Calling code: +356
 • Malta Ferry terminal: Cirkewwa
 • Voltage: 240 volts (Plugs & adaptors: three-pin square British style plugs are used)
 • Driving in Malta-Gozo: Driving is on the left
 • Telephones:
  The easiest way for students to call home is by purchasing a telephone card available from various shops around Gozo and Malta, or from Maltacom Head Offices, in Victoria or Valletta. Cards are available from €5 – €12.5. These cards can all be used to make both local and international phone calls from various telephone boxes around the islands. Telephone boxes which accept coins are not very common in Gozo. From a fixed phone you can save money by using VoIP technology – dial 1021 before the international access code “00” and talk via the internet for €0.0375per minute

» Skrýt

Vyberte školu v:

Gozo
Sliema
St. Julian’s
St.Paul’s Bay