“Klokanovice” nebo “Medvědov” – obojí stojí za to!

Chvíli trvalo než jsem se rozhodl a nakonec tomu chtěla náhoda. Prostě jsem se měl dozvědět o Gemini Students. Využil jsem možnosti vyrazit za dobrodružstvím do Austrálie. V letech 2012/2013 jsem se zúčastnil studentského pobytu v Cairns – stát Queensland, ležící v severní části východního pobřeží, mezi korálovou bariérou a deštným pralesem, nádhera. Čekala mě bezva škola, profesionální vedení, noví kamarádi a plno úžasných nezapomenutelných zážitků.

Díky agentuře jsem měl možnost strávit nejkrásnějších 7 měsíců svého života u protinožců a zjistit jak příjemně na druhém konci světa může být. Péče, které se mi jako klientovi dostalo před cestou i během celého pobytu, byla neuvěřitelná. Mohu seriózně prohlásit, že je příkladem pro všechny. Organizace cesty, zajištění školy a ubytování i naprosto šokující ceny, žádné navyšování po podpisu smlouvy.

Znalosti a informovanost o zemi, kam posílá své studenty je prioritní záležitostí. Víza, kontakty, zákony, letenky, vše co s cestou souvisí a k tomu neodmyslitelná pomoc i na dálku ve spolupráci se školou v případě, že si nevíte rady. Musím říci, že jsem se setkal se skutečnou špičkou ve svém oboru. Z mého pohledu jsem měl opravdu štěstí na výbornou a spolehlivou  agenturu, na kterou jsem se s důvěrou obrátil.

V Austrálii jsem se zdokonalil v angličtině, získal nadhled a zvážil další možnosti jak se posunout dál. Díky absolutní spokojenosti jsem se rozhodl podniknout další výpravu, tentokrát do Kanady. Právě se chystám na cestu do Vancouveru a sice studium v Arbutus College – odborný diplomovaný kurz Hospitality Management, tzv. Co-Op Program – 1/2 roku studia a 1/2 roku placené práce. Novinkou je pracovní povolení již během studia – 20hod. týdně, stejně jako v Austrálii a mám tedy už teď konkrétní představu. Na co chci upozornit! Díky světově uznávanému certifikátu, získaného v Austrálii, jsem nemusel absolvovat žádný přijímací test a díky ojedinělé akční nabídce agentury Gemini Students, mám možnost podniknout další cestu za zvýhodněnou cenu.

Děkuji Gemini Students, zůstávám v kontaktu . . . „Let’s go to Vancouver!“

Vybráno z emailů:

Ještě z Austrošky. . . Zdravím Prahu a okolí!
. . . jsem tu s dalšími informacemi. Začíná být docela vedro, ale to se dá při té nádheře vydržet. Už mám skoro ušetřeno na můj vysněný let na Zéland, (Midle Earth). V moři začíná být v plno žahavých medúz a teda dnes jsem jich viděl 6 na Esplanade, nechtěl bych dostat žahanec od čtvrtmetrové medúzy. Každý den se děje plno neuvěřitelných věcí a je vidět i množství pouličních umělců, skutečně ta pravá sezóna začíná. Už jsem po třetí změnil adresu, ale za 80 dolarů na měsíc bydlím vlastně skoro zadáčo. Jsem v tropech, občas vedro jako blázen, ale člověk si zvykne. Škola je plná gramatiky, někdy na mě až dost, jsem vděčný za každou konverzační chvilku, ale to se snažím vyhledávat ve městě nebo na Rusty’s marketu.
 Posílám další fotky na FB, jukněte co je zase nového nebo alespoň zajímavého. Zítra se chystám na Palm Cove, jednu z nedalekých pláží, strašně se těším na horký den na pláži, abych načerpal síly na další pracovní a učební týden. V práci vše v pořádku. Zase se ozvu, dám vědět o každé zajímavosti, co se tu děje. Pro jistotu se chci zavčas zeptat, dá se pobyt prodloužit a jak . . . zvažuji dalších 6 měsíců?

Pozdrav z Klokanovic, Michal