Rozhodnout se, sednout do letadla, změnit život. . . 

Před třemi roky jsem byl na jazykovém pobytu vůbec poprvé a „pro jistotu“ jsem vyrazil rovnou k protinožcům tedy Austrálii do města Cairns, ležícím na východním pobřeží mezi korálovou bariérou a deštným pralesem, to mě tedy vážně lákalo. Neměl jsem nejmenší představu o tom, co je studijní pobyt je, jak to funguje a vůbec. Hned po příjezdu jsem zažíval jedno dobrodružství za druhým. Agentura Gemini Students mi pobyt zprostředkovala a tím vlastně umožnila celé tohle mé dobrodružství prožít. Vzhledem k perfektnímu naplánování a průběžného kontaktu během celého mého pobytu v Austrálii s generální manažerkou, jsem neměl jediný problém. Zažil jsem sedm nezapomenutelných měsíců svého života.

Ani na chvíli jsem neváhal před necelým rokem, když jsem se rozhodoval pro další podobnou cestu, tentokrát do Kanadě. Tentokrát už ne jen studium angličtiny, protože to už jsem relativně uměl, ale lákalo mě studium s konkrétním zaměřením. S důvěrou jsme se obrátil na osvědčenou agenturu a ve spolupráci s jejím vedením a panem Velickým /evropským manažerem následně vybrané školy/, jsme nastartovali opět fantastický program – 1 roční Co-Op Program se zaměřením na hotelový management.  Cílem byla Britská Kolumbie, město Vancouver, nádherné horské město na západním pobřeží Kanady. Z jedné strany zasněžené kopce hor, z druhé vlny oceánu.

Již od příjezdu, zcela podle očekávání, klapalo vše jako hodinky. Ubytování v rodině za babku, super škola jako součást university, hned první jsem našel práci v luxusní restauraci ve finanční čtvrti samotné centra města a samozřejmě nepřetržité informace, pomoc agentury i školního personálu. Jednoduše řečeno kompletní servis jak má být.

Popravdě na začátku jsem se školy dost bál, přece jen studium v angličtině, odborné předměty a pěkně zostra, ale nakonec jsem byl sám mile překvapen jak to zvládám. Pan Vazquez, ředitel školy, všichni profesoři i personál, odvádějí opravdu záslužnou práci. Každý den byl skvělý, plný zajímavostí, o nudě nemůže být ani řeč. Čas běží jsem tady už 8 měsíců, pokračuji druhou částí programu, což placená odborná praxe – práce na plný úvazek, docela slušný výdělek a na konci mě čeká světově uznávaný diplom. Mé nadšení ze studia, pobytu a příjemného prostředí mě víc a víc přesvědčuje o tom, že bych rád pokračoval. Zvažuji žádost o pracovní vízum, možná budoucí život v Kanadě nebo alespoň pár roků navíc, když to bude jen trochu možné. Když ne tak rozhodně nezůstanu doma „za pecí.“ Svět je velký a nabízí spoustu možností. Uvidíme!

Děkuji paní Kýhosové a panu Velickému za pomoc nejen informační, ale i vlastně i materiální ve smyslu fantastické nabídky, kterou jsem využil a vím stoprocentně, že svého rozhodnutí nebudu nikdy litovat. Bez těchto lidí bych jen sotva někam odletěl, včas a bez komplikací. Ani bych nenašel zmíněný výjimečný program. Budu-li v budoucnu uvažovat o další cestě, nebudu váhat ani minutu s rozhodnutím na koho se obrátit pro radu. Už teď jsem si jistý, že mě čekají další nezapomenutelné zážitky.

Jsem minulým, současným i budoucím, nadšeným klientem mé oblíbené agentury.

Díky, díky, díky . . . Michal Fait

P.S.

Prodloužení pobytu v Kanadě nedopadlo, získat pracovní vízum není tak úplně jednoduché a riskovat nemá smysl! Jsem pár týdnů zpátky doma, ale jak jsem se už zmínil. Když to nedopadlo, žádný smutek, jsou další možnosti. Zastesklo se mi Austrálii, vzpomínky na moře, teplíčko a „Zlaté pobřeží“. Už z mého prvního pobytu vím, že nebude těžké při studiu sehnat práci, protože kdo opravdu chce tak pracuje. Bez mrknutí oka jsem rozhodnutý, žádáme o vízum, hurááá má to tady, za pár týdnů budu sedět v letadle. Čekají mě skoro dva úžasné roky na Gold Coast.

Let’s go to Australia . . .   „Klokanovice“ těšte se . . .