Stojí za to i přesto, že je tak vzdálená!

Ráda bych se podělila o své zážitky z Austrálie, proto píši pár řádků o mé cestě. Byla jsem vystrašená, ale všechno probíhalo podle plánu, . . . v Sydney mě vyzvedl zástupce Kaplanu a dopravil mě do mé nové rodiny, kde jsem strávila první měsíc. První den ve škole – Sydney Manly byl zmatenej . . . nerozuměla jsem téměř ničemu, ale všichni ve školy byli příjemní, ochotní a se vším pomohli . . . neuměla jsem si představit jak mě někdo může naučit cizímu jazyku když mu nebudu vlastně rozumět, byla jsem sama překvapená jak výuka probíhala a jak s námi učitelé pracovali, všechno vysvětlovali tak, abychom to pochopili . . . z Elementary jsem se dostala „lower“ a v Intermediate jsem už byla v klidu a spokojená …

V polovině pobytu jsem se přesunula do Cairns, využila jsem možnosti kombinace destinací, protože Kaplan má zastoupení tam i tam a nejen tam, vlastně po celém světě. Vidět další úžasné místo, konkrétně Cairns proto, že leží mezi korálovou bariérou a deštným pralesem, což samo o sobě zavání exotikou a nevšedními zážitky. Další důvod byla moje dlouholetá kamarádka Nikola z Čech, která mě před tím navštívila v Sydney tak jsem na oplátku odjela za ní na sever. Ona školu právě dokončila a já měla začít pokračovací kurz.

Využily jsme společného „prázdninového“ volna k výletům po okolí a pár společných zážitků. Nebylo těžké kurzy a destinace zkombinovat, dá se promyslet a zařídit již před cestou. Kromě toho další a ještě úžasnější výhoda je, že jsem si tím vlastně prodloužila pobyt, vzhledem k tomu, že mezi jednotlivými kurzy si můžete udělat pár týdnů pauzu a dostanete 4 týdny víza navíc po škole – prostě super. Ze 6 je nakonec měsíců 8 s pár bezva týdny na relax.

V Cairns výuka probíhala stejně jako v Sydney a já dnes musím seriózně říct, že jsem se školou moc spokojená. Kromě studia pořádá pro studenty spoustu mimoškolních aktivit, osobně jsem využívala volejbal a sporty na pláži, návštěvu koncertů a různých akcí, které jsou často zadarmo …, grilování na pláži se školou nebo procházky po okolí, samozřejmě škola nabízí i výlety zpoplatněné, ale za velmi přijatelné ceny. Já jsem se školou navštívila Blue Mountains, byl to krásny zážitek !! Jak moc jsem se na začátku bála, že se mi tu nebude líbit, bude se mi stýskat ne, nenajdu kamarády, atd. OMYL, po tom všem mé obavy zmizely a já se cítila jako ryby ve vodě. Ve škole to jde tak rychle a jednoduše, každý je kamarádský, baví se s vámi a na školních akcích se vztahy jen utužují . . . „welcome party“, „bye bye party“ a další různé pátry, . . ., teď mám spoustu kamarádů po celém světe a určitě se chystám některé z nich v budoucnu navštívit. Doufám, že i mě někdo z nich navštíví v Čechách . . .

Určitě tuto zkušenost doporučuji všem kdo po Austrálii toužíte, je to jiný svět, kdo se sem jednou podívá, nechce se obvykle vracet domů nebo rozhodně až za hodně dlouho. Právě jsem si prodloužila pobyt a už teď jsem si jistá, že se sem budu chtít vrátit až dodělám školu v ČR, nelituji ani toho, že jsem školu přerušila a kromě toho jsem nadšená jakou péči a servis mi poskytla agentura Gemini Students, jsme stále v kontaktu, s důvěrou se ni obracím kdykoliv potřebuji poradit nebo s něčím pomoci, jsou k dispozici na Skype a není problém cokoliv řešit ti na dálku.

Něco málo z konverzace – Skype:

Dobrý den… Úplně jsem zapomněla odepsat, stále se něco děje, omlouvám se, ze a píšu až teď, jo zvykám si no není to těžký a je tady pořád krásně a teplo, pomalu začínám hledat ubytování, začnu posílat životopis a ptát se tu po Manly na možnost práce, myslím ze Manly byla dobrá volba, jsem tu z toho úplně nadšená. Škola super, mám skvělého, nádherného a mladého učitele, motivuje mě k učení, snažím se, aby si nemyslel, že jsem neschopná a jde to, zatím je vše podle představ, moc děkuju . . . pomalu mažu do školy tak hezky den . . .

Dobry den … Zase já po nějaké době píšu informace …mám se dobře jsem přestěhovaná a je tu moc fajn…  Vánoční den v rodině byl trochu šílenej pro mě …byli jsme v kostele, pak dárky, k obědu kure, zelenina a smažený brambory, hnusnej sladkej koláč, nic extra …když sem odjížděla vystrčili mi kufry před dům a řekli jsme si čau a paní ani nevylezla, nešla se rozloučit. Žiju teď na corsu přímo na Manly, mám hodný spolubydlící a líbí se mi tu …možná budu mít i práci, ještě nevím, napíšu.

Postoupila jsem z elementary do dalšího levlu, jsem šťastná no, s Nikčou to tu bylo fajn, ale už je zase pryč …hrozne se mi líbí na Manly, vybrali jsme skvěle! Dneska jdu poprvé na Bondi, jsem zvědava, mějte se hezky, zase napíšu, Petra :))

Dneska ve skole …děs, přijelo tak padesát nových studentů dostali jsme novýho učitele neumí vůbec učit a ve třídě je nás asi 16, takže se nám nemůže dost věnovat, …jsem naštvaná, 3 hodiny jsme jen čučeli a nechápali, on sám nevěděl nic asi to budeme muset nějak řešit, všichni jsou nespokojeni, ale my to vyřešíme, vše ostatní v poho, začínám  hledat práci tak uvidíme. Starý učitel zůstal v elementary, já postoupila a kvůli novým studentům se nabírali noví učitelé, ale ten náš je šílenej…zítra uvidím chci ho změnit…

Dobry den … je mi to nepříjemný, ale nevím jak jinak situaci řešit než s vaší pomocí, dvakrát jsem si byla stěžovat na novýho učitele …za celý minulý týden nás nic nenaučil hodiny jsou nudný, řekli mi ať počkám do patku a dam mu šanci, ale v pondělí jsem měla novýho na odpoledni hodiny, ale na ráno nám nechali tohohle…tak jsem si zase šla, už s polovinou třídy, postěžovat, máme ho pořád a už nevím co s tím, jenom tu sedíme,  abychom měli docházku…ztratila jsem týden… všichni si mysli totéž, chci se něco naučit a ne je vysedávat v lavici, můžete poradit? Bezva, je vše v pořádku, vyměnili nám ho, díky moc.

Petra